Hvem er vi

martin_sh.png

Martin Ørneborg Tykjær

Pædagog / Ejer

Oprindeligt uddannet blikkenslager, men har altid været fascineret af arbejdet med børn og unge. Også dem, som ikke er så lette at omgås. Som voksen uddannede han sig derfor til pædagog med specielt fokus på relations-pædagogik. 
Martin har arbejdet med udsatte børn og unge igennem de sidste 20 år, på institution, i sportsklubber, på et sejlprojekt med ”vilde” piger og i støttekontakt-projekter i samarbejde med Københavns Kommune.
Martin er under uddannelse som familiekonsulent på Kempler Institute of Scandinavia.

E-mail:
martin@base2.dk
Mobil: 22 42 60 07

michaela_sh.png

Michaela Esbjerg

Pædagog / Ejer

Hun er uddannet pædagog i 2002 og skrev speciale om unge misbrugere under 18 år. Michaela har 17 års erfaring i pædagogfaget og har arbejdet med – især udsatte – unge hele sit voksenliv. Hun har bl.a. arbejdet med unge misbrugere på Vesterbro i to år, og siden 2004 har hun arbejdet i en ungdomsklub på Østerbro, hvor hun også har været leder fra 2006 til 2009.
I klubben fungerede Michaela også som kontaktperson for de unge, dvs. at hun hjalp dem med hverdagsting, kontakt til skole, gik med i retten, til jordemor osv.

E-mail:
mille@base2.dk
Mobil: 50 99 96 68


heidi_sh.png

Heidi

Socialrådgiver / støttekontaktperson

E-mail:
heidi@base2.dk
Mobil: 42 63 47 10

administration.png

Anette
 

Kontorassistent

E:mail:
kontor@base2.dk
Mobil: 42 68 23 07


michael_sh.png

Michael

Pædagog / 
Støttekontaktperson

E-mail:
michael@base2.dk
Mobil: 25 74 93 13

sabina_sh.png


Sabrina

Socialrådgiver /
Støttekontaktperson

E-mail:
sabrina@base2.dk
Mobil: 22 28 22 71


aykut_sh.png

Aykut

Pædagog /
Støttekontaktperson

E-mail:
aykut@base2.dk
Mobil: 42 64 29 12

uffe_sh.jpg

Uffe

Pædagog /
Støttekontaktperson

E-mail:
uffe@base2.dk
tlf.: 42 68 05 98


rikke_sh.png

Rikke

Pædagog /
Støttekontaktperson

 

E-mail: rikke@base2.dk
Mobil: 22 87 25 65

christian_sh.jpg

Christian

Pædagogstuderende /
Støttekontaktperson

E-mail:
christian@base2.dk
Mobil: 42 71 13 56


kvinde.jpg

Sine

Pædagog /
Familiebehandler

kvinde.jpg

Der starter 2 nye

Pædagoger /
Familiebehandlere

Den 1/7
 


 

Base2 
v/Martin Ørneborg Tykjær
Pædagog og konsulent
Ved Kanalen 1. 
1413 København K.

Tlf.:+45 22 42 60 07
Mail: martin@base2.dk

CVR: 30335929
Bank Nordik, Reg.: 5229 konto: 0001002897

Download vores boselv folder.